EDDIE

Oh, Eddie. Eddie, Eddie, Eddie… Viimased 7 kuud on mu elu keerelnud selle karvakera ümber ja kõik mu sõbrad võivad julgelt väita, et ka nende elu, kui see minu karusselliga põrkub, on sama palju Eddiet täis. Tal on oma Instagrami konto koos pea 6000 jälgijaga ning ka mu enda sotsiaalmeedia kontodel võib silmaga seda rebase moodi kutsikat. Nüüd hüppas mul aga pähe, et SIIA ei olegi ma kokku pannud üht sisukat galeriid, kus näitan, kelle poole on minu kaamera tegelikult enamus mu vabast ajast suunatud olnud.
Eddie on 2017. aasta 24. augustil sündinud ja tänaseks veidi üle 9 kuu vana isane Nova Scotia retriiver ehk toller, kelle tõime enda juurde koju 2017. aasta 14. oktoobril Lõuna-Eestist. Koera võtmine oli meile endalegi üllatuseks, sest tegelikult olime paika pannud plaani, et koer tuleb koos majaga. Ometi läks teisiti.
Kuna tollereid on Eestis vaid umbes 50, olin ma varem, enne Eddiega kohtumist, näinud vaid üht. Sellest aga piisas, et kuldse retriiveri asemel plaani võtta hoopis Nova Scotia retriiver. Mäletan, kui eriline tundus mulle tolleri välimus tol hetkel, kui esimest korda tuttava juures kohtusime – nii vahva oranž karv ja nii paraja suurusega koer, mõtlesin ma. Nüüd igapäevaselt tollerite maailmas möllates on see kõik silmale nii tavaline, et ei oskagi enam päris selle pilguga vaadata, millega tol ajal ehk üle kahe aasta tagasi.
Eddie, tema vendade-õdede ja emaga kohtusime esimest korda oktoobri alguses, mil visiidi eesmärgiks oli lihtsalt tõuga tutvumine. (Lühikese videoblogi kutsikatega kohtumisest leiad siit.) Kujutate ette, LIHTSALT tutvumine! Aga KUIDAS sa saad neid pontsakaid karupoegi kaisutada ja siis mitte üht enda omaks tunnistada? Meie ei saanudki. Veetsime seal vahvas koertetalus umbes tunnikese kui juba olime otsustanud, et see, kõige isukam, tumedam ja pontsakam karvakera nimega Eeskujulik Edvard Enno, saab meie päris esimeseks koeraks. Nädal hiljem sõitsime me õhtupimeduses taas 3 tundi teise Eesti otsa ja tõime oma pätipoisi koju. (Videoblogi Eddie koju toomisest leiad siit.)
Ma olen seda enda teadmiste kohaselt öelnud juba umbes 2000 korda, aga see tõesti oli parim otsus mu elus!
Võiksin vast raamatu kirjutada Eddie kasvatamisest ja kõigist meie vahvatest seiklustest, kuid teeme nii, et seks korraks aitab sest heietamisest – vaatame pilte!

Ja üks paar kuud tagasi tehtud video ka:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga