FAMILY TIME

Imearmas Lenna ja tema vanemad Ave ja Tanel olid minu jaoks ideaalsed modellid ja kliendid, sest kui Ave mulle paar kuud tagasi kirjutas ja pildistamise kohta uuris, võttis ta seda, et minu jaoks stilistika üpris oluline on, päris tõsiselt, mis üllataval kombel sugugi igapäevane pole. Kuna nende sooviks oli peresessioon looduses, on ju ilmselge, et punase pitskleit olustikuga väga ei klapiks (jah, igasuguseid asju juhtub, kui fotograafiga läbi ei räägita), mistõttu andsin Avele rõivaste otsimiseks soovituslikud märksõnad – maalähedus, lihtsus ja mahedad värvid. Ja enne fotosessiooni nende koduuksest sisse astudes nägingi diivanile laotult täpselt õigeid rõivakomplekte. Ma usun, et iga fotograaf mõistab, kui palju aitab loometööle kaasa see, kui kõik pildil olev omavahel harmoneerub. Jah, on võimalik üles pildistada kaunis ürgses rabas kakerdav tikk-kontsades ja erkroosa läbipaistva crop top-iga neiu, kelle kõrval Monsteri cap-i ja paksu hõbeketiga nätsu näriv hobikulturist, kuid see ei ole päris see. On kindlasti neid, kes sellist stiilipuhtust taga ei aja, kuid ju ei ole see lihtsalt minu stiil. Ja tegelikult ei olegi ju probleemi – kui meie stiilid ei klapi, on Eestis õnneks fotograafe põhimõtteliselt lõputult ja kindlasti leidub igaühe jaoks mitmeid sobivaid, kellega ideaalne tulemus saavutatakse.
Tagasi aga Lenna, Ave ja Taneli juurde. Fotosessioon toimus Eesti Vabaõhumuuseumis, kus minusugune loodusearmastaja pea igat nurka inspireerivaks peab. Olin seal enda mäletamist mööda lausa esimest korda ning üllatusin väga positiivselt, kui suur Vabaõhumuuseum tegelikult on ning kui mõnus seal lihtsalt niisama olla ja akusid laadida on. Jalutasime ringi, nautisime ilma, rääkisime juttu ja vestlesime isegi kassidest, mis minu puhul ilmselt vältimatu on. Ilm oli imeilus ning kuigi väike Lenna oli uskumatult tubli ja koostööaldis, tuleb väsimusejonn lõpuks ikka paratamatult ühel hetkel peale… Huvitav oli see, et Ave soov oli saada kõik pildid ka must-valgel kujul. Miks ka mitte, mõtlesin ma. Ja kui tore, et ta seda soovis, sest ka mulle meeldisid lõpuks paljud pildid hoopis must-valgena rohkem. Aitäh selle nõuande eest, Ave!

7 Replies to “FAMILY TIME”

 1. Hi therе, І found үour blog ѵіa Ԍoogle even aѕ searching for a related matter, your ᴡebsite came սp, it seems to be great.
  I’vе bookmarked it in my google bookmarks.

  Hello there, sіmply was alert to youг weblog via Goоgle,
  and located that it’s truly informative. I’m ɡoing to ԝatch out fοr brussels.
  I will ƅe ցгateful should you contіnue this in future. Lots of other fοlks migһt be benefited out
  of your writing. Cheers!

 2. Hello! This post couldn’t be written any better!
  Reading this post reminds me of my good old room mate!
  He always kept talking about this. I will forward this write-up to him.
  Fairly certain he will have a good read. Thanks for sharing!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga